A jó gyakorlat megnevezése: „Tanuljunk élményekkel, jókedvűen!”

A jó gyakorlat megvalósításának színhelyei a tanórák. A tanulók az ilyen témanapokon az adott tematikának megfelelő hagyományokkal, helyi szokásokkal ismerkednek az iskolában vagy kihelyezett helyszíneken. Cél a minél szélesebb körű ismeretelsajátítás, a tevékenykedtetés, a hagyományok megismerése, újra élesztése. A pedagógusok az aznapi tananyagot az órarendi óráknak megfelelően, de a tematikát figyelembe véve állítják össze. (Pl. Az őszi Gesztenye-napon az olvasás órán a gesztenyéről szól az olvasmány, nyelvtan órán gesztenyével kapcsolatos szavakat kapnak, azzal kell dolgozniuk, a testnevelés órán a már előre összegyűjtött gesztenyékkel végeznek tornagyakorlatot, ének órán a gesztenyéről énekelnek, és még sütnek is finom gesztenyés süteményt, vagy egy rövid kis műsort adnak elő az adott témában.) Az ilyen témanapok többnyire valamilyen jó cselekedettel zárulnak: a gyerekek produktumaikat vagy felajánlják, vagy értékesítik és az abból befolyt összegből valakinek valamilyen támogatást nyújtanak. (Pl. örökbe fogadtak egy pandát egy állatkertben, gyűjtöttek beteg gyermekeknek, egy kórház gyermekosztályát támogatták, Böjte Csaba testvér árváit segítették… a teljesség igénye nélkül.)

Évszak

Tematika